Co vše obnáší stavba betonového plotu

Home / Nákupy / Co vše obnáší stavba betonového plotu

Není pochyb o tom, že oplocení pozemku je jednou z nejlepších věcí, které může jeho majitel udělat. Především proto, že tím zabrání vstupu nezvaným návštěvníkům. Je totiž potřeba si uvědomit, že u nás máme právo volného průchodu krajinou. To znamená, že lidé mohou volně chodit přes jakýkoliv neohrazený pozemek. Samozřejmě zde nesmí nic brát ani ničit, avšak zdaleka ne všichni to dodržují.

Pokud máte domácí zvířata či malé děti, pak rozhodně oceníte i fakt, že jim plot zabrání opustit váš pozemek a dostat se do problémů, například tím, že by vběhli do silnice.

betonp3

Ovšem otázkou samozřejmě je, jaký typ plotu pořídit. Přeci jen, možností je mnoho. A ačkoliv nejvyužívanější je v současnosti klasické pletivo, především pro svou nízkou cenu a snadnou montáž, rozhodně se nehodí pro všechny případy.

Tím nejlepším materiálem je, pokud jde o kvalitu, v současnosti beton. I proto se používá čím dál častěji – lidé si začali uvědomovat, že někdy je zkrátka kvalita důležitější, než cena. Ovšem je zde nejen fakt, že je dražší. I samotná stavba betonového plotu je poměrně náročnější.

betonp5

V první řadě je nutné dovézt materiál. Pokud si jej chcete stavět sami, pak se vám i tato část prodraží, v závislosti na rozměrech vašeho pozemku. Půjde o písek, cement, ale i míchačku a další nezbytné propriety.

Dále bude nutné vykopat základy. Je nutné si uvědomit, že čím hlubší budou, tím vyšší stabilitu bude plot mít. Avšak není potřeba to přehánět. Musíme zkrátka najít ideální hloubku. A zde záleží na tom, zda půjde jen o sloupy, na které budou nasazeny betonové desky, nebo zda půjde o jednolitý betonový plot.

Pak je zde míchání materiálu a samotná stavba nejen základů. To je právě ta nejtěžší část. Není tedy divu, že si mnoho lidí na jeho stavbu najímá profesionály. Jistě, zaplatí více, než kdyby si vše udělal sám, ale bude mít jistotu kvalitně provedené práce, a tedy i toho, že mu plot nespadne na hlavu. A to je rozhodně nejdůležitější.