Kam za zábavou do vodního světa v České republice

Home / Sport / Kam za zábavou do vodního světa v České republice

Když se stavěly první akvaparky v České republice, na počátku devadesátých let, jednalo se spíše o plavecký bazén doplněný několika skluzavkami, maximálně jedním tobogánem. Dnes už se staví mnohem komplexnější a propracovanější vodní areály s atrakcemi, zájemcům o vodní radovánky již nestačí standard a nudný stereotyp z konce dvacátého století.

A tak návštěva moderního akvaparku obnáší pohyb na obrovské ploše několika bazénů, brouzdališť, skluzavek, trychtýřů, vířivek, vlnobití, tobogánů, parních kabin, saun a masérských služeb.
stromy u tobogánu.jpg


Nejnavštěvovanější akvaparky v Česku


První a zároveň nejoblíbenější vodní svět můžete spatřit v Liberci. Ano, je to známý a v reklamách opěvovaný Babylon, který vás uchvátí svými obřími rozměry a typickou nevšední atmosférou interiéru ve stylu fantasy a románových příběhů Julese Verna. V současné době Babylonu nejvíce konkuruje zařízení v Čestlicích u Prahy, které má kapacitu neuvěřitelných 2100 osob. Množství atrakcí a velikosti parku také odpovídá cena vstupného, zatímco v Liberci zaplatíte za vstup necelých 300 korun na celý den, v Čestlicích je to 750 korun. Výhodnější je pochopitelně rodinné vstupné, které se tu uplatní nejčastěji.
vodní park.jpg


Další špičková zařízení


Jedním z nejnavštěvovanějších míst západočeských lázní je Aquaforum Františkovy Lázně. Čekají na Vás neobvykle, přitom vkusně upravené historické prostory lázeňské zóny, kam byl nenápadně vsazen komplex vodních stěn, protiproudů, vířivek, jeskyní, tobogánů, a celkem sedmi bazénů.
člověk v tobogánu.jpg
Špindlerův Mlýn bývá v obležení zejména v zimním období, kdy se tu na špičkově upravených sjezdových tratích denně potkávají stovky lyžařů. Od jisté doby je toto vyhlášené horské středisko známé i velmi zajímavým aquaparkem s relaxačním a dětským bazénem, kde můžete vyzkoušet i divokou řeku, masážní trysky, aqua bike, několik vířivek, solnou jeskyni, wellness centrum, tři tobogány a jeden speciální skluz pro gumové čluny.