Proč si koupit psa s pp?

Home / Nákupy / Proč si koupit psa s pp?

Proč byste si měli koupit štěně s průkazem původu? Tohle je otázka, kterou si pokládá celá řada nových zájemců o štěňata. Sousta nováčků v oboru na průkazu původu nevidí nic dobrého – tedy kromě podstatně vyšší pořizovací ceny. Nicméně nenechte se zmást. Máme pro vás několik důvodů, proč psi s průkazem původu nejsou pouze vyhozené peníze.

ležící štěně

Je pravda, že například akita inu štěně může stát i čtyřicet tisíc. Pořizovací cena se odvíjí především od kvality štěněte a toho, zda je vhodné k dalšímu chovu, či nikoliv. Abyste tomu dobře rozuměli, ne každé štěně s průkazem původu může mít také štěňata. K tomu, aby pes mohl mít štěňata, musí být nejen stoprocentně zdraví a odpovídat všem standardům, ale musí mít obježděno i několik výstav. Štěňata s průkazem původu, která nejsou určena k dalšímu chovu, obvykle mají nějakou chybu ve zbarvení, mají alergie nebo něco obdobného. Štěňata, která nejsou určená k chovu, jsou obvykle o deset až dvacet tisíc korun levnější.

Z již zmíněného vám musí být jasné, že cena štěňat logicky musí být vysoká. Chovatel totiž se psi musí absolvovat celou řadu veterinárních vyšetření a výstav. Obě dvě činnosti se opravdu hodně prodraží. Pakliže spočítáte projetý benzín na výstavy, startovné na výstavách, všechny veterinární vyšetření feny a psa, krycí náklady, náklady na porod, kvalitní potravu pro štěňata a další veterinární vyšetření štěňat, zjistíte, že cena je ještě nízká.

malý pes

Zkrátka na cenu za psa se musíte dívat jako na celek. Myslete vždy na to, že se rozhodujete pro nového člena rodiny a připlatit si, se opravdu vyplatí. Pokud si totiž vyberete špatně, určitě peníze necháte stejně u veterináře na dalších vyšetřeních a zákrocích. Prostě mějte na paměti, že koupě psa není činnost, na které by se z dlouhodobého hlediska vyplatilo šetřit, to nám opravdu můžete věřit.

3.5/5 - (2 votes)