Vhodné zastřešení nejen na terasu

Home / Nákupy / Vhodné zastřešení nejen na terasu

Vybudovat si na dvorku či zahradě vhodné posezení nikdy není na škodu. V létě se tam dá odpočívat, pořádat nedělní obědy nebo oslavy s přáteli.

Vhodné zastřešení nejen na terasu

Každý majitel zahrady si samozřejmě může s tímto místem dělat co chce, tedy pokud je to legální. Je však vhodné a také vysoce výhodné si na zahradě mimo jiné vytvořit alespoň malý koutek, kde si člověk může trochu oddáchnout, případně se v klidu na čerstvém vzduchu najít nebo uspořádat nějakou menší sešlost s přáteli. Takové venkovní posezení dokáže ocenit prostě každý, a když jsou k tomu vhodné podmínky, není prakticky důvod, proč do toho nejít. A to ani finanční. Zahradní nábytek se totiž dá sehnat za pár korun. Plastové židle a stolek nestojí většinou více než pár stovek. Mnohem dražší je reprezentativnější nábytek, třeba ratanový. Ovšem i ten se dá nakonec koupit docela levně, a sice skrze inzeráty, případně ve vhodném antikvariátu.

Zarostlá pergola

Když už je posezení vybrané a s podlahou se člověk nechce vůbec zatěžovat, je čas uvažovat nad střechou. Samozřejmě, ta vůbec nemusí být, ale byla by to škoda. Minimálně nějaká ochrana proti slunečním paprskům je nezbytná. Tu může zajistit slunečník. Kdo však nechce riskovat zmoknutí, ten si místo slunečníku vybere něco efektivnější, třeba pergolu.

Pergoly do zahrad patří, a sice již několik tisícovek let. Nejprve nebyly obdařeny střechou, respektive ji tvořily popínavé rostliny, ale to už dnes neplatí. Naprostá většina modelů se dnes již vyrábí společně se zastřešením, jelikož je po takových ta největší poptávka. Zastřešení může být vyrobeno z mnoha materiálů, stejně i konstrukce. Co se konstrukce týče, výrobci stále preferují dřevo, ale ani hliník se nekrčí příliš v pozadí. Je to docela logické, jelikož se jedná o surovinu, která nejenže vypadá docela k světu, ale zároveň je i vysoce odolná. Na rozdíl od dřeva se navíc nemusí každoročně ošetřovat.

Zasklená pergola

Pergoly jsou samozřejmě finančně trochu náročnější než slunečníky, ale nemusí se jednat o žádné horentní sumy. Prefabrikované verze, zvláště ty menší, se dají sehnat za skutečně velice lákavé ceny.

4/5 - (1 vote)