Hezká dovolená 

Home / Business / Hezká dovolená 

Pro někoho je atraktivní pobyt u moře, pro jiného zase vysoko v horách. U moře je hlava na hlavě, vysoko v horách zase mimo medvěda nepotkáte ani nohu. To jsou takové dva extrémy, které my však řešit nemusíme, protože budeme voli zlatou střední cestu. A to tedy ani u moře a ani vysoko v horách, ale uprostřed. Jsou tu hory, ale ne velehory, a voda je zde také, i když není přímo mořská. Zato je teplá.

Když vám asi někdo řekne areál Buková hora, nebo Červená Voda, pravděpodobně vůbec nebudete vědět, kam to zařadit. Tak já vám pomohu. Je to na Moravě u Králického Sněžníku. Pokud se ani teď nechytáte, tak je to vedle pohoří Jeseník, a to už znáte zcela jistě.

les

Nuže, zde je obrovská spousta krásných přírodních scenérií, které můžete obdivovat pěšky, ale také na kole. V zimě pochopitelně i na běžkách, ale my se budeme zabývat sezonou letní.

Tyto přírodní krásy neobejdete za jeden den, to ani náhodou. Chcete-li třeba vidět Praděd, Karlovu Studánku a Velké Losiny, tak budete mít opravdu co dělat. A kde jsou další turistické cíle? Nu vidíte, proto si musíte zajistit nějaké ubytování, abyste nemuseli spát na nádraží, nebo někde pod stromem. I když takové spaní pod širákem… Ale zpátky k věci. Ubytování Červená Voda vám přinese komfort, který vám asi jen tak někde jinde nabídnout nemohou. No řekněte sami, mají v některém hotelu celou vlastní terasu? Mají, ale zde bude jen a jen vaše a je na vás koho si sem pustíte, nebo pozvete.

jesenicko

Pokud nemíníte trávit čas jen odpočinkem v apartmá, nebo právě na oné terase, doporučuje se všeobecně vyrazit na některou z turistických stezek. Jejich zde nepočítaně a jedna hezčí než druhá. Máte-li kolo, nebo si jej zde vypůjčíte, uvidíte toho ještě více. Cyklotras je zde také hodně a vesměs jsou všechny krásně upraveny. Nuže, neváhejte a už si zajistěte nocleh. Když zaváháte, může být pozdě.