Jaké vlastnosti by měla být podložka pod bazén

Home / Nákupy / Jaké vlastnosti by měla být podložka pod bazén

Dnes má naprostá většina rodinných domků s patřičně velkým pozemkem také bazén. A není divu, neboť jeho výhody jsou nesporné. Především je to fakt, že zde můžeme plavat v soukromí a nemusíme se bát, že se budeme mačkat s mnoha dalšími lidmi na veřejném koupališti. A jak víme ze správ, v horkých dnech tam bývá skutečně plno.

Opomenout pak nesmíme ani fakt, že vlastní bazén nám poskytuje soukromí. To oceníme ve chvíli, kdy nejsme zrovna pyšní na své tělo, máme malé děti, případně jsme introvert, který přítomnost cizích lidí příliš nemusí.

bazen4

Ovšem postavení bazénu, a zvláště zapuštěného, není rozhodně levná ani jednoduchá záležitost. Je potřeba vyřídit mnoho administrativních formalit, a samotná práce je taková, že si na ni mnoho lidí najme externí firmy.

Není divu, zvláště pak když chceme, aby náš bazén měl větší objem. Ovšem nestačí jen vykopat díru a zasadit jej tam. Nejprve je tam třeba umístit podložku. Ta má hned několik funkcí.

Předně pomáhá zamezit poškození vnější vrstvy ostrými kamínky, prorůstajícími kořeny, ale i živočichy, kteří žijí úplně či částečně v půdě, jako jsou například myši či krtci. Je tedy jasné, že plní důležitou úlohu.

bazen6

Avšak aby podložka pod bazén dokázala svůj účel splnit, musí také být vyrobena ze správného materiálu. Je totiž důležité, aby byl dostatečně pevný a odolný, avšak zároveň aby se po pár letech nerozpadl či neztratil své vlastnosti, a také aby byl dostatečně šetrný k životnímu prostředí. To v podstatě znamená, že by se z ní neměly do půdy dostávat látky, které by mohly otrávit zdejší mikro či makroorganismy.

Ačkoliv se tedy může zdát zbytečná, rozhodně bychom ji neměli podceňovat, či dokonce vynechávat. Výsledkem by mohlo velmi snadno být snížení celkové životnosti bazénu, což je rozhodně něco, čemu chce většina z nás zabránit. Proto se rozhodně nevyplatí na ní šetřit. Věřte, že se vám to vrátí.