Ložnice, ve které si konečně skutečně odpočinete!

Home / Nákupy / Ložnice, ve které si konečně skutečně odpočinete!

Ruku na srdce, jak se cítíte hned ráno po probuzení? Plní energie nebo odpočítáváte hodiny do chvíle, kdy si budete moci opět lehnout? Pokud jste odpověděli kladně na druhou variantu, s největší pravděpodobností bude na místě zvážit reorganizaci ložnice.

Ložnice patří k nejdůležitějším místnostem celého domova, tak proč jí věnujeme při zařizování interiéru tak málo pozornosti? Možná si řada z vás tuto skutečnost neuvědomuje, ale právě zde trávíme přibližně jednu třetinu života. Do ložnice navíc primárně míříme za odpočinkem a nabrání nových sil na další namáhavý den. Je proto na místě vytvořit prostředí, ve kterém se nám bude dobře usínat i probouzet.

Světlá ložnice

  • Postel

Postel představuje nejdůležitější kus nábytku v ložnici, proto bychom právě na posteli či kvalitní ložnici neměli příliš šetřit. Finanční úspora by se totiž mohla velmi rychle promítnout na našem zdraví. A to přece nikdo z nás nechce! Ovšem nezáleží jen na samotné posteli či matraci, důležité je i samotné umístění v místnosti. Určitě jste už někdy v minulosti slyšeli o tradičním čínském učení feng shui, které přichází s několika pravidly pro zdravější a kvalitnější spánek. Postel by měla být nejlépe umístěna čelem u zdi, přístupná z obou strach a s dobrým výhledem na dveře.

Šatní skříň

  • Další nábytek

Na posteli sice záleží, ale rozhodně není jediná, která si zaslouží čestné místo ve vaší ložnice. Pokud ložnice přímo nesousedí s šatnou, bude dobré zvážit umístění šatní skříně. Ta by měla nabídnout dostatek úložných prostor pro oba z páru. V případě malých prostor e vyplatí vestavěné skříně Praha, které zbytečně nezabírají příliš mnoho prostoru a je možné je vytvořit na míru dle celkové dispozice a přání zákazníka. Postel by měly lemovat noční stolky, které nabídnou dostatečný odkládací prostor pro některé nezbytnosti. Pak ještě komoda nebo třeba toaletní stolek s malým taburetem.