Po čem chceme vlastně šlapat?

Home / Domov / Po čem chceme vlastně šlapat?

Díky různým materiálům si každý najde to své. Podlaha může mít mnoho podob, protože každý máme o funkčnosti a designu jinou představu. Záleží samozřejmě na interiéru, kam se chystáte podlahu položit a jak moc chcete podtrhnout vzhled místnosti. Někomu vyhovuje čistě moderní styl, jiný rád využije přírodní materiály.
Z čeho máme tedy na výběr?

Nejtypičtější a nejčastěji používanou podlahou je plovoucí podlaha. Najdete ji ve většině interiérů. Co takhle zvolit pro podlahu méně používaný materiál – kámen. Uplatnění asi nejčastěji najde ve vstupních chodbách a halách, vyjímat se bude, ale i před krbem nebo v kuchyni. Podlaha je složena z více kamenů, které jsou vyspárovány. Hodí se spíše pro přírodní typ bydlení. Chcete-li, aby kámen působil okázale a elegantně vyberte si dokonale opracovaný a leštěný kamen jako je žula nebo mramor. Podlaha je pak finančně nákladnější. Kamenná nám bez větších úprav vydrží celé roky.
dřevěná podlaha a kamenná zeď

Zajímavá je zajisté podlaha vytvořená z cihel. Používala se již v dávných dobách a používá se dodnes. Vybírat můžete z několika odstínů barev i tvarů cihel. Od klasických obdélníků až po kostky nebo jiné zajímavé tvary. Aby se vám podlaha lépe ošetřovala a dlouho vydržela, je nutné ji napustit speciálními vosky.

Další možností je pro vás položení keramické dlažby.
struktura podlahy

V tomto případě si vybere opravdu každý. Keramická dlažba je cenově dostupná všem a barevnou škálou budete mile překvapeni. Velmi dobře se udržuje a je odolná proti vlhku. Užití najde v koupelnách i všech obytných místnostech. Určitě ji dobře sladíte s interiérem. Najdete dekor dřeva i kamene. Budete překvapeni podobou s originálem.

Použijte korek. Je velmi příjemný a teplý. Hodí se například do místností,  kde je důležitá tepelná izolace od chladného povrchu. Jednoduchá je i pokládka.

Oblíbené jsou vinylové podlahy pomalu nahrazují PVC. Vyrábí se stejně jako keramická dlažba v různých dekorech a barevných provedeních, ale najdete také různé tloušťky. Hodí se do všech místností, údržba je snadná a navíc je odolná proti vlhku.

4/5 - (1 vote)