Populární sportovní dvojice

Home / Sport / Populární sportovní dvojice

Fotbal si bezpochyby užívá mezi českými fanoušky značné obliby. Obvykle plní veškeré titulní strany sportovních periodik a stadiony během kol první nejvyšší fotbalové ligy nezejí prázdnotou. Na návštěvnost si tak nelze stěžovat, spíše na občas nevhodné projevy fanoušků, kdy není výjimkou ničení stadionu či fyzické střety.
hokejový zápas.jpg
Čeští příznivci tohoto sportu přitom nesledují pouze českou ligu, velká pozornost je věnována i ligám zahraničním, zejména anglické Premier League, španělské La Lize a v neposlední řadě německé Bundeslize. Utkání v rámci těchto zahraničních lig bývají běžně dostupné i na českých televizních kanálech, stejně tak bývají hojně komentovány v online i tištěných zpravodajstvích.

Samozřejmě nelze opomenout ani Ligu Mistrů, kterou lze označit za nejlepší možné fotbalové představení. Utkávají se v ní jen ty nejlepší týmy z jednotlivých států, můžete si tak být jisti kvalitní podívanou. Prestižní trofej je navíc považována za nejvyšší možnou klubovou trofej, kterou mohou mužstva získat, motivace je tak značná. Samozřejmě zápasy jsou pravidelně vysílány na sportovních programech.

Další významnou fotbalovou událostí, kterou si divák může dopřát, je mistrovství světa ve fotbale, přičemž jde o akci, která obvykle trhá rekordy ve sledovanosti. Ačkoliv se český národní tým v posledních letech neprobojoval na tuto akci, naposled v roce 2006, popularita této události je v naší zemi stále velmi vysoká.
spotihráči fotbalu.jpg

Jak je na tom hokej?


Lední hokej si ve srovnání s fotbalem zřejmě odnáší přeci jen o něco menší zájem médií, návštěvnost utkání je však srovnatelná. Nejvyšší česká extraliga tak dozajista netrpí nedostatečným zájmem ze strany diváků.

Oproti tomu zahraniční ligy již nejsou natolik sledované, jako je tomu v případě fotbalu. Ačkoliv se NHL Spojených států amerických a Kanady těší v zámoří nevídané oblibě, v České republice není mnoho možností, jak tato utkání sledovat. To je samozřejmě zapříčiněno značným časovým posunem. Nicméně i v NHL je nemalé množství českých hráčů, kteří pozornosti médií neuniknou.

Kdy se však fanoušci naší země skutečně proberou je hokejové mistrovství světa či olympijské hry. Tehdy jde skutečně cítit, nakolik významný týmový sport lední hokej je. Češi jsou pověstní svou láskou k hokeji a jsou si schopni kvůli utkáním brát i dovolenou v práci.

Oba sporty mají dojista co nabídnout, hokej je o něco rychlejší a více tvrdá hra plná zvratů, ve fotbale je naopak možnost vychutnat si um jednotlivých hráčů a jejich souhru .

5/5 - (2 votes)