Proč budoucnost patří elektrickým automobilům?

Home / Auto moto / Proč budoucnost patří elektrickým automobilům?

Elektrické automobily se stávají stále více mainstreamové. Technologie se neustále posouvá. Proto nevýhody, jako je vysoká cena, omezený dojezd, problémy s výkonem, dlouhá doba nabíjení a nedostatek nabíjecích stanic se stávají den ode dne menšími.
 
Nejedna z velkých společností představuje a navrhuje další dopravní prostředky s tímto pohonem. Automobiloví giganti, jako je například Volvo, vyjádřili svoje přání přeměnit za velmi krátkou dobu výrobu elektrických automobilů. Dokonce i luxusní elektrická vozidla, jako je Tesla, nabízí spotřebitelům více cenově dostupných možností a mění veřejné vnímání silničních elektrických dopravních prostředků.
elektrické auto 
Nelze si však nevšimnout skeptiků, kteří se o této technologii stále vyjadřují silně pesimisticky. Elektrické vozy stále čelí velkým výzvám, ale uchytily se mnohem rychleji, než se předpokládalo před několika lety. Zde je několik důvodů, proč preferovat tento způsob pohonu:
 

  1. Vyhnete se čerpacím stanicím

 
Bez plynu, nebo výměny oleje. Palivo doplníte jednoduše, pohodlným napojením doma, popřípadě za poplatek na cestách. Pokud bydlíte v příhodné lokaci, využijte obnovitelných zdrojů elektřiny. Přidejte na svou střechu solární panely a zaplaťte si tak každodenní cestu do práce. Poděkuje vám vaše peněženka i životní prostředí.
tesla dobíjení
 

  1. Ekologie

 
Vzhledem k tomu, že elektrické automobily nemají emise z výfukových plynů, se můžeme těšit na čistší vzduch. Ten znamená méně onemocnění ve světě, což se odrazí na zatížení veřejných zdravotních systémů. Navíc méně skleníkových plynů ušetří ozónovou vrstvu a sníží naši uhlíkovou stopu. Pokud nebudeme moci zastavit globální oteplování, můžeme určitě zpomalit nástup. A EV (elektro automobily) jsou nepochybně dobrým startem k zelenějším zítřkům.
 

  1. Jasná volba

 
S ohledem na postupný vývoj, věřím že potencionální nevýhody budou rychle zredukovány na minimum. Ano, možná ještě není správná doba. Ale zda přejít na elektricky poháněná vozidla, bude jednou z nejsnazších voleb, které následující generace bude čelit.

4/5 - (1 vote)