Stavíme si svůj domov

Home / Domov / Stavíme si svůj domov

Když se rozhodujeme o vlastní stavbě domu, tak máme určitou představu, jak by měl vypadat a co bychom v něm všechno chtěli mít. Možná si děláme i svoje malé plánky a přenášíme sny na papír. Později, když stojíme před realitou, tak se domlouváme s projektanty a prakticky začínáme svůj sen přenášet z papíru do reality. Každý si začne tvořit svoje hnízdečko a budovat svoje zázemí. Pravdou je, každý si jej bude tvořit podle sebe a svých představ, jelikož jsme lidé různí a každý má úplně jiné představy a požadavky. Určitě v základních věcech bychom neměli šetřit ani na materiálu ani na designu. Základem je kvalitní materiál, jak na celou stavbu, tak i na vnitřní vybavení podlah, dveří. Šetřit se nevyplácí ani na oknech a vůbec celkové koncepci zabezpečení.
ovládání domu.png

Tohle nesmí chybět

Každá rozvržená místnost má svoje působení a předurčení, k čemu bude sloužit. Základem je kuchyně, sociální zařízení, pokoje a ložnice. Poté se může vytvořit pracovna nebo koutek pro různé zájmové činnosti. Všichni majitelé domů ovšem ocení svoji vlastní garáž. Kutilové si zde uschovají nejen svoje plechové miláčky, ale také kola nebo motorky. Zároveň si zde mohou udělat zázemí pro svoji malou dílničku, což ocení zase žena, že jim nebudou domů nosit různé druhy nářadí.
patrový rodinný dům.jpg
Garáž by měla být dobře přístupná a dostatečně široká, aby se dalo snadno vjet, ale i pro bezproblémové couvání. V podstatě je tato místnost určena spíš pro technickou stránku, ale na druhou stranu garážované auto má daleko delší životnost, než když je vystaveno celoročním povětrnostním vlivům. Garážová vrata můžeme sladit ve stejném duchu s architekturou celkové vizáže domu, takže vše bude působit velmi přirozeně a útulně.
pracovník v dílně.jpg

Ochrana majetku

Garáž skutečně funguje jako skvělá ochrana před vandalismem, ale i přírodními jevy a různými krádežemi. Samozřejmě bezpečnost si můžeme v dnešní době ještě pojistit skrze chytré ovládání, kdy se nám zaznamená snadno cizí pohyb v domě, když nejsme přítomni. Navíc musíme uznat, že v zimě, kdy napadne hromada sněhu nebo mráz vytvoří dokonalou kresbu na venku stojících vozidlech, tak je rozhodně pohodlné sednout do automobilu, který se nemusí nijak dlouhodobě rozmrazovat.