Tablety do bazénu

Home / Nákupy / Tablety do bazénu

Každý domácí bazén potřebuje naši pravidelnou péči. Proto jsou zde přípravky, které chrání vodu před nežádoucími projevy, jakými jsou bakterie, řasy nebo jiné projevy, může se jednat o špatné pH vody nebo málo aktivního chloru. Pravidelné testy nám vždy prozradí veličiny, které potřebujeme vědět, abychom následně mohli zareagovat.

exotické ovoce

Chlorové tablety do bazénu patří do základní kategorie chemie do bazénu. Tyto základní přípravky mají hned několik výhod, proč se vlastně používají a proč jsou tak účinné. Velkou výhodou a předností je jejich vysoká koncentrace chloru. Ten se při rozpouštění dostane do vody, kde se rozptýlí a následně tím vodu stabilizuje. Mezi další výhody patří možnost přidat již při výrobě do těchto tablet některé jiné žádoucí prvky. Směs tak může obsahovat látky, které mají za úkol projasnit vodu a mají často další účinné složky. Je tomu tak i v případě multifunkčních produktů, které zajišťují hned několik bodů, mezi které patří stabilizace chloru a hodnot pH a také zajištění optimálních podmínek pro vodu a mají i další účinné složky, díky kterým už v běžném provozu nemusíte do bazénu přidávat další chemii, ale bohatě postačí tento multifunkční prvek.

Odradit Vás může možná vyšší pořizovací cena, která se však plně kompenzuje díky všem dalším výhodám tohoto produktu. Oproti tomu například Chlornan sodný se doporučuje používat především k automatickým dávkovacím jednotkám.

Rozdělení produktů

  • Tablety můžeme rozdělit na mini – 20 g, maxi – 200 g a grand – 500 g. Tyto produkty se v našem sortimentu objevují nejčastěji. Existují však různé verze a různé druhy těchto přípravků, takže setkat se můžete i s jinými typy.

léto ve vodě

Mezi nejoblíbenější produkty se řadí Multi tablety 5v1, které nejenom že udržují koncentraci chloru, ale také zbavují vodu nežádoucího hnědého zbarvení, dokonce vločkují nečistoty, udržují hodnotu pH v normě a také stabilizují tvrdost vody. Mezi další se řadí Triplex produkty, které udržují koncentraci chloru, zbavují vodu zeleného zabarvení a vločkují nečistoty. Naproti tomu chlorové přípravky udržují pouze vyšší hladiny chloru ve vodě. Další jsou start produkty, které mají podobný účinek jako produkty 5v1. Umožní akorát skokově dosáhnout vyššího podílu chloru ve vodě, což je právě žádoucí při startu do nové sezóny. Další jsou rychlorozpustné chlorové typy, využívají se pro rychlé nachlorování. Vhodné místo chlor Šoku. OXY slouží výhradně pro doplnění koncentrace aktivního kyslíku ve vodě.

4.3/5 - (3 votes)