Výhody i nevýhody americké hypotéky – kdy se vám vyplatí? 

Home / Domov / Výhody i nevýhody americké hypotéky – kdy se vám vyplatí? 

Americká hypotéka je stále více využívána a má své jasné výhody. Jako každý úvěr, ale i ona má své nevýhody. Víte, kdy se vám vyplatí a kdy už nikoliv?

Výhody i nevýhody americké hypotéky – kdy se vám vyplatí?

Americká hypotéka od nebankovní společnosti je u nás poměrně oblíbeným produktem. Když si totiž potřebujeme půjčit peníze, saháme po nejrychlejším řešení, což určitě je. Jak už to tak ale bývá, všechno má své jasné pro ale i proti. Víte, kdy se vám tato hypotéka vyplatí a kdy nikoliv? A na co ji vlastně můžete využít? Pokud potřebujete peníze, určitě o ní popřemýšlejte.

pexels-photo-4386366

Výhody, které vás možná přesvědčí

Americká hypotéka může být využita na cokoliv, což je nesporně obrovská výhoda. Vůbec nikomu tak nebudete muset vysvětlovat ani dokazovat, na co si peníze chcete půjčit a na co je budete využívat. Většina lidí, kteří si tento typ úvěru berou, ji využívají především ke splácení svých předchozích půjček, což může být výhodné. Klidně lze ale využít i na pořízení domu či bytu nebo na v podstatě cokoliv jiného. Skvělou zprávou pak je určitě i to, že americká hypotéka má dlouhou dobu splatnosti, ta se pohybuje jako u klasických hypoték, které poskytují banky. Tato doba tak může být od jednoho roku až do třiceti let, ovšem s tím, že ji je možné splatit kdykoliv. A máme tu další výhodu, tuto hypotéku lze splatit předčasně a to bez jakýchkoliv poplatků. Záleží tak čistě na vás.

document-agreement-documents-sign-48148

Běžně nabízené spotřebitelské úvěry umožňují půjčit si pouze určitou částku, která je mnohdy nízká. U americké hypotéky si můžete ale půjčit až mnohonásobně více peněz, částka se může vyšplhat až do miliónů, odvíjí se od toho, jakou nemovitostí ručíte a jaká je její odhadovaná hodnota. Na to navazuje i výše úroků. Ty jsou totiž poměrně nízké, ve srovnání se spotřebitelským úvěrem velmi znatelně. Dá se tak ušetřit, což ocení úplně každý žadatel o půjčku.

Na jaké nevýhody se připravit?

Asi vždycky a úplně všem najdeme dvě strany, i zde tak musíte počítat s nějakými nevýhodami. Na tento typ půjčky se nevztahují žádné výhody od státu, jako tomu je u běžných hypoték, které poskytují banky. Banky jsou ale na druhou stranu hodně přísné v posuzování žádostí a neuznávají zápisy v registrech, což společnosti poskytující americkou hypotéku ano. Pro někoho pak může být nevýhodou to, že podmínkou pro schválení žádosti je ručení nemovitostí a to vždy.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, snad bude vaše volba správná!

5/5 - (1 vote)