Výjimečnost ovoce ve stylu mražení

Home / Nákupy / Výjimečnost ovoce ve stylu mražení

Jahody – skvělé svěží a chutné ovoce. Snad každý z nás ho miluje. V létě čerstvé v ovocném salátu. Večer na terase ke skleničce sektu. Myslím, že nás všechny už někdy napadla otázka, proč to krásné šťavnaté ovoce nevydrží déle čerstvé. Ta chuť a vůně, když si je právě přineseme domů ze zahrádky. Chutné jsou zcela jistě i jinak, než pouze čerstvé. Stačí je jen objevit! Prostě jiná forma úpravy. Je jich spousta, ale velice zajímavá a lákavá je technika sušení mrazem. Sušení probíhá při nízkém tlaku a hlubokém mrazu. Úžasné je, že tato metoda sušení neničí minerály a vitamíny, které jsou obsažené v jahodách. A toto ovoce jich obsahuje opravdu spoustu.

jahody v misce

Je v nich velké množství vitamínu C. Mimo jiné také obsahují kyselinu listovou, hořčík a draslík. Čerstvé jahody nevydrží dlouho. Po pár dnech začnou hnít. Tato technika minimalizuje většinu nečistot a dává produktu právě očekávanou dlouhou trvanlivost. Což všichni jistě uvítáme. Chuť i barva zůstává stejná. Ovoce si také zachová co možná nejvíce původní texturu a aroma. 100% přírodní, bez přídavků cukru. Vhodné jsou do snídaní, jogurtů, záleží na Vás, kam je přidáte.

jogurt s ovocem

Jahody mají spoustu pozitivních účinků na zdraví, například
posilují srdce a nervovou soustavu
pomáhají při chudokrevnosti, cukrovce a dně
napomáhají při ledvinových, močových a žlučových kamenech

Patří mezi ovoce s největším antioxidačním účinkem. Byla doba, kdy se jim říkalo „ovoce králů“ nebo také „ovoce lásky“. Věřilo se, že mají dobrý vliv na sexuální apetit. A ano, jahody mají skvělé účinky na krevní oběh v pohlavních orgánech. Povzbuzují chuť na sex, díky velkému množství zinku, který je obsažen v semínkách jahod. Také zvyšují tvorbu testosteronu, mužského pohlavního hormonu. Z jahod se stalo populární ovoce, které má odedávna spoustu fanoušků. Jahody sušené mrazem si určitě zamilujete pro svou originalitu a nápaditost.