CO SI UJASNIT PŘED SVATBOU

Home / Muži / CO SI UJASNIT PŘED SVATBOU

Svatba je pro všechny zúčastněné velkým krokem, kdy dva lidi sváže manželská přísaha. Dnes je pozice manželství i rodiny značně oslabena, i přesto může být žádost o ruku velice romantickým gestem. I přesto, že svou druhou polovinu milujete, musíte si ujasnit pár věcí. Bez nich nebude Váš vztah fungovat a žádost o ruku může být neuvážená. Jaké věci jsou tedy důležité? Jaké otázky?
nasazování prstenu 
Zbytek života
Možná to zní jako obrovské klišé, ale musíte si dokázat představit Vaši společnou budoucnost. Jaký bude Váš společný život za dvacet, třicet nebo padesát let? Budete si mít stále co říct a nebudete si lézt na nervy? Co až odejdou děti?
 
Děti
Po svatbě bude celá Vaše rodina očekávat potomky. Která paní by nechtěla mít vnoučata? S partnerkou si musíte ujasnit, zda chcete děti, případně kolik. Zvládnete se o ně postarat? Budou mít pevné zázemí a rodinu? To samé platí i o domácích mazlíčcích. Třeba psi se znovu těší velké oblibě a takový čtyřnohý mazlíček Vám může dost zaplnit Váš život.
 
Svátky
Největší hádky vznikají díky svátkům, kdy se partneři mohou hádat, kde budou na Vánoce, ke komu se pojede dříve. Všichni chtějí být první a musíte si určit hranice a harmonogram. Bylo by fajn, kdyby spolu Vaši rodiče vycházeli a rozuměli si, můžete pak svátky trávit všichni pohromadě. Pokud ne, budete muset najít jiné řešení.
 
Rozpočet
Pokud bydlíte spolu, po svatbě se toho asi moc nezmění. Pokud ne, budete si muset vyřešit i tohle. Kdo bude co platit, kdo chodí na nákupy, kdo platí nájem atd.
 vázaná kytice
Smlouvy
Pokud kupujete byt nebo dům, musíte si ujasnit vlastnictví. Kdybyste se rozvedli, majetek by mohl připadat pouze jednomu. Na majetkové smlouvě musíte být oba dva. Existují také předmanželské smlouvy, pokud si chcete uchránit nějaký majetek. Často je to ochrana bohatých lidí, kteří se chtějí vyhnout ženám, které jdou jen po penězích.
 
Tak co? Máte vše vyřešené? Svatba může být náročná, manželství také, ale zjistíte že to určitě stojí za to.
 

5/5 - (1 vote)