Finále Play-Off a baráž o extraligu

Home / Sport / Finále Play-Off a baráž o extraligu

Nejdříve se podíváme na finále. Do bojů o pohár pro nejlepší celek letošního roku v české extralize se celkem symbolicky probojovaly dva celky, které byly zároveň těmi nejúspěšnějšími v základní části. Prvním z finalistů jsou tedy Bílí Tygři Liberec, jenž v semifinálových kláních předčili Kometu Brno v poměru 4:2 na zápasy.
silueta hokejového brankáře
Druhý finalista to měl o něco těžší. Třinečtí Oceláři po sedmi opravdu vyhrocených bitvách nakonec v rozhodujícím zápase měli více štěstí a Škodu Plzeň porazili na vlastním ledě 5:1 a tím ovládli celou sérii 4:3. Začátek série začal tedy mezi Libercem a Třincem a to na ledě tygrů, protože v základní části skončili na prvním místě, Třinec na druhém. Můžeme opět čekat vyrovnané zápasy plné vyhrocených situací a maximální výkon od všech aktérů. Oba týmy jistě prahnou po úspěchu v podobě celkového vítězství v naší soutěži.

 lední kluziště

Na druhé straně tabulky základní části skončily s velkým odstupem Pardubice na posledním místě. Spolu s nimi do barážové skupiny spadli i Piráti Chomutov vedeni slavným koučem Vladimírem Růžičkou. Tato skupina čítá celkem čtyři účastníky, další dva týmy byly tedy dva nejlepší z první ligy (druhá nejvyšší česká hokejová soutěž). Z bitev vyřazovacích bojů nakonec vítězně postoupil Motor České Budějovice a Rytíři Kladno taženi do vytoužené extraligy slavným útočným duem Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec.
poškrábaný led
Odehráno bylo 12 duelů a první dva čekal postup do extraligy, třetího a čtvrtého pád do Chance ligy (druhá nejvyšší). Pardubice si s baráží poradily celkem suverénně a zaslouženě tedy uhájili svou pozici v TELH i pro nastávající sezonu, z druhého místa je pak k radosti všech kladenských fanoušků a hlavně Jágra s Plekancem doprovodí právě Rytíři. Motor České Budějovice tím pádem čeká další rok snahy probojovat se k dalšímu pokusu. Ještě hůře jsou na tom Piráti Chomutov, jež čeká po několika letech opět pád do Chance ligy a dost možná to také zároveň odnese Růžička, který pravděpodobně bude odvolán z pozice hlavního trenéra týmu.

1/5 - (1 vote)