Jak zachovat vodu čistou?

Home / Domov / Jak zachovat vodu čistou?

Voda v bazénu – zejména v tom venkovním – nikdy navěky čistá nevydrží. Člověk ji sice napustí čisťounkou, bez jediné sebemenší vady na kráse, jenže tu dříve a tu později se začne ukazovat, že nic netrvá věčně. Ani perfektní stav takové vody.
Je jenom otázkou času, než do onoho bazénu napadá něco z okolní vegetace, svým dílem přispěje ke znečištění i ve větru poletující prach, ba i koupající se lidé. A voda se tak začne dříve či později kazit.
A nechce-li mít majitel namísto bazénu zapáchající stoku, nezbývá, než se o onu vodu náležitě starat. A to pokud možno od samého počátku, bez čekání na to, až bude už opravdu zle.
mimčo v bazénu
Pro zachování čisté vody v bazénu je toho zapotřebí celá řada. Je zapotřebí filtrace, jež z ní odstraní drobnou plovoucí nečistotu, včetně té, jež je pro nás třeba i pouhým okem neviditelná, žádoucí je třeba i vysavač, jenž odstraní to, co kleslo na dno a spočinulo na něm, rozhodně neuškodí ani vlastnění nějaké té síťky, jíž se dá z vody odstraňovat mechanická nečistota, nebo plachty, díky níž toho do vody zase až tak moc nenapadá.
Ale tím dost možná nejdůležitějším je bazénová chemie. Přípravky nejrůznějších druhů, které se starají o to, aby se mikroorganismy v takové vodě množit ani nezačaly. Aby vodu nekazily nějaké ty baktérie, bacily a řasy.
Ovšem ani samotné vlastnictví bazénové chemie není ještě vše. Protože tuto je také třeba vpravit do vody v dostatečném množství a postarat se o to, aby byla ve vodě rovnoměrně rozptýlena. Aby jí nebylo na jednom místě moc a na druhém pro změnu málo.
Vězte, že právě v tom posledním případě. Právě ten je tím, co se postará o to, aby byly chemické přípravky udržující vodu v dokonalém stavu rozpuštěny rovnoměrně.
nápoj s ledem
Plovák na chlorové tablety stačí naplnit právě patřičným množstvím těchto a nechat ho pohupovat na hladině, a rázem je zaručeno, že se z něj bude účinná látka uvolňovat postupně a rovnoměrně. Bez nutnosti vodu v bazénu namáhavě a přesto nejspíše nedokonale promíchávat nějakým jiným způsobem.
Tentýž plovák však pochopitelně poslouží i při použití tablet kyslíkových, jimiž lze ty s chlórem nahradit, případně při volbě tablet multifunkčních.
Plováků je dnes k mání celá řada, dá se tak vybrat právě takový, který nejlépe vyhovuje velikosti daného bazénu. A ač se jedná o zdánlivou banalitu, je takový plovák neocenitelným pomocníkem. Díky němuž je bazén o poznání čistší. A o to nám přece jde.

4.7/5 - (4 votes)