Power yoga

Home / Sport / Power yoga

Většina z vás zajisté někdy slyšela o klasické józe. V čem je tedy tato Power jiná? Jak už název v angličtině napovídá, je to yoga zaměřená více na sílu. Vychází z té klasické jen se v ní polohy střídají podstatně rychleji a je opravdu silově náročná. Je to však cvičení, které si opravdu zamilujete a krásně Vám protáhne celé tělo. Kromě zlepšení flexibility se Vám tyto cviky postarají i o krásně štíhlou postavu, protože věřte nebo ne, takový hodinový trénink Vám dá, co zabrat. Zajímavé ovšem je, že budete opouštět tělocvičnu nebo posilovnu plní energie, ačkoliv Vaše tělo bude značně vyčerpáno. To je totiž tím, že je yoga napojena na Váš vnitřek a dává do harmonie Vaši duševní a fyzickou stránku, aby byly obě spolu v rovnováze.
Jak vůbec takový trénink probíhá a co potřebujete s sebou?
jóga v přírodě

Vše začíná krátkým protažením hlavně oblasti krční páteře, neboť je velmi náchylná a takový skřípnutý nerv není opravdu nic příjemného. Postupně přecházíte do různých pozic a následují vždy série cviků, které Vaše tělo nejen protáhnou, ale i posílí, a to někdy opravdu hodně aktivně. Po každé sérii následuje opět protažení a chvilinka na rozdýchání. Pak se to celé opakuje zase v jiných pozicích až dojdete na samotný konec lekce, kdy na Vás čeká závěrečné uvolnění celého těla. Je to čas, kdy si naprosto uvolníte mysl a Vašeho tělo bude ve stavu, který je hodně podobný hibernaci, tak to alespoň popisují ti, kteří Power yogu vyzkoušeli. No a co budete potřebovat? Určitě gumovou podložku nebo karimatku, pokud ji ale nemáte, tak většinou není problém si nějakou půjčit přímo v tělocvičně, kde se bude cvičit. Na oblečení je tento sport opravdu jednoduchý, můžete si vzít totiž cokoliv, v čem se cítíte pohodlně. Velmi dobré jsou kusy oblečení, které jsou bezešvé a na nohy jsou asi nejlepší legíny, které Vám pomůžou řádně protáhnou všechny partie Vašeho těla. Cvičí se většinou bez bot anebo v baletních cvičkách pro lepší stabilitu, to už je jen a jen na Vás.
jóga na skále
Určitě se můžete těšit na příjemný kolektiv a tyto hodiny se brzy stanou něčím, co Vám vždy zvedne náladu uprostřed pracovního týdne.

3/5 - (1 vote)