Kuchyň dělá domov

Home / Domov / Kuchyň dělá domov

Asi většina z nás měla babičku, která ráda pekla a vařila. Z její kuchyně se vždy linula vůně lahodných jídel a my se i dnes, když někde podobnou vůni ucítíme, vracíme do bezstarostného dětství. Do teď tak trochu nechápeme, jak v té maličké kuchyni, kterou tenkrát měla k dispozici, dokázala s pokrmy tak neuvěřitelně kouzlit. Neměla žádné vymoženosti dnešní doby. O myčce na nádobí mohla snad jen snít, žádný šlehač, moderní kuchyňský robot. Žádné pánve s nepřilnavým povrchem, ani teploměry k měření správné teploty hovězí pečeně.  Babiččina kuchyně je pro nás přesto synonymem domova.
starý sporák

Útulná nebo trendy?

Pokud se právě rozhodujete, jakou kuchyň do svého domova zvolíte, určitě chcete za své peníze jen to nejlepší. Chcete jít s dobou, kuchyň bude proto velmi moderní, lesklá nebo matná? Materiálů i barev máte k dispozici neuvěřitelné množství. Samozřejmě potřebujete všechny technické vymoženosti, jaké je možné v kuchyni umístit. Zároveň si ale přejete, aby vaše kuchyň byla tak nějak i milá a hřejivá. Vždyť přece právě tato místnost bývá místem, kde se všichni scházejí a povídají si. Chcete se jednoduše ve své kuchyni cítit dobře. Nemusíte se ničeho obávat. Každý prodejce kuchyní vás ujistí, že spojení dnešních trendů s útulností není nic nemožného.  Na váš návrh vám bude sestavena taková kuchyň, jakou si představujete, včetně materiálů i umístění kuchyňských pomocníků tak, abyste je měli stále po ruce.
spotřebiče kuchyně

Samostatná nebo spojená

V posledních letech docházelo ke spojení kuchyně s obývací částí bydlení, takže hospodyňka byla přítomna všemu, co se v bytě odehrávalo. Což je jistě plus, pokud máte malé děti a i uvaření potřebujete dohlížet na své ratolesti. Na druhou stranu, ne každá hospodyňka upřednostňuje otevřený prostor. Často ženy mluví o kuchyni jako o „svém království“, kde mají pouze „svůj“ prostor a klid.
Ať už zvolíte teplé materiály jakým, je například dřevo, nebo ty studené jakými jsou kov a sklo, ať už zvolíte barvy světlé, nebo tmavé, pečlivě promyslete, jak na vás má vaše kuchyň působit, abyste v ní rádi trávili čas. Ne všechny trendy jsou nadčasové a budou se vám líbit navěky.