Podlahy, to je to, oč tu kráčí

Home / Nákupy / Podlahy, to je to, oč tu kráčí

Naše nohy nás nosí celý život, musí si občas odpočinout a k tomu potřebují dostatečný odpočinek a hlavně kvalitní oporu v podobě podlah, po kterých chodíme. Jaké podlahy jsou pro naše chodidla nejvhodnější? Naše nohy potřebují trénink a tím pádem jim vyhovuje rozmanitý terén, jako je les, tráva, louka… Ale kdo by chtěl mít doma podlahu plnou listí? Klidně mějte doma takovou podlahu, která se vám líbí jen dopřejte nohám i odpočinek mimo tvrdý povrch.

nohy v dešti

1. Tvrdé podlahy

Tvrdé podlahy jsou především podlahy typu dlažeb, kamenných podlah nebo třeba podlah betonových spolu s linem či plovoucí podlahou. Tyto typy podlah nejsou pro naše chodidla těmi nejvhodnějšími ale co si budeme povídat, jsou velice praktické a proto je má doma většina z nás. Venkovní kamenná dlažba https://www.stoneexpert.cz/ může být třeba i velice členitá, může našim nohám dodat potřebnou rozmanitost i přes svoji tvrdost. Pokud doma máme takové podlahy, pak je dobré nabídnout nohám i nějakou změnu. Skvělou variantou jsou třeba ortopedické koberečky ve tvaru puzzle, které jsou balzámem pro naše nohy. Stačí po nich občas projít, proběhnout se, a bude vám hned lépe.

nohy na asfaltu

2. Měkké podlahy

Měkké podlahy jsou pro naše chodidla vhodnější, především když máte doma koberce nebo měkčí variantu lina, pak budete mít nejspíše nohy méně namáhané. I tak je ale vhodné pro naše nohy odpočívat a dopřát jim i změnu třeba v podobě chůze po tvrdším povrchu, nebo po velice členitém povrchu. Prostě naše nohy potřebují velkou rozmanitost, aby mohly posilovat svaly plosky nohy a tím dobře držet nožní klenbu.

V dnešní době jsou i všude ve městech tvrdé povrchy, jako jsou chodníky, parkoviště, cesty a podobně. Zkuste to občas vzít parkem přes trávu nebo si zajděte do lesa a je ideální mít na nohách co nejtenčí boty, nejlépe ve stylu barefoot. Ty jsou do přírody pro naše chodidla to nejlepší.