Polykarbonátové desky mají mnohostranné uplatnění – jaké jsou jejich výhody a jak je využít v praxi? 

Home / Nákupy / Polykarbonátové desky mají mnohostranné uplatnění – jaké jsou jejich výhody a jak je využít v praxi? 

Polykarbonátové desky mají mnohostranné využití a jsou velmi oblíbené při stavění skleníků, pergol i zastřešení. Jaké jsou jejich výhody? I vy si je oblíbíte!

Polykarbonátové desky mají mnohostranné uplatnění – jaké jsou jejich výhody a jak je využít v praxi?

O polykarbonátových deskách jste už možná slyšeli, pokud ne, určitě jste je mohli mít možnost někde vidět. Využívají se pro stavbu skleníků, pergol, přístřešků a také slouží jako zastřešení bazénů. Velmi dobře se s nimi pracuje, jsou odolné vůči teplotám i okolním vlivům a to ani zdaleka nejsou všechny jejich výhody. Jaké druhy polykarbonátových desek máme a jak je chytře využít?

pexels-photo-2886937

Výhody a využití

Polykarbonátové desky se dají využívat různě, nejčastěji se z nich staví skleníky, zastřešení, přístřešky pro ochranu vozidel, pergoly a využívají se i pro zastřešení bazénů nebo vířivek. Mohou se využít i při stavění zimních zahrad a k vidění často jsou i na ulicích jako součást čekáren u autobusových zastávek. Své uplatnění ale nacházejí i v průmyslu, často jsou totiž součástí průmyslových budov, všimnout jste si jich mohli také na venkovních stadiónech. Ve zkratce se dá říct, že jsou využitelné všude tam, kde je zapotřebí vytvořit zastřešení a krytí.

the-ball-stadion-football-the-pitch-47730

Jejich široké uplatnění jde ruku v ruce s jejich výhodami. Mezi ty patří především odolnost a snadná manipulace. Desky jsou za studena ohýbatelné, odolávají vysokým i nízkým teplotám stejně tak, jako požárům a povětrnostním podmínkách. Jsou snadno udržovatelné, dobře se čistí a mají dlouhou životnost. Snadno propouští světlo, jsou chráněny UV filtrem, takže odolávají i silnému slunečnímu záření. Ani výkyvy počasí a klimatické změny během let nemají na kvalitu materiálu a tedy i desek žádný vliv.

Druhy

Máme celkem dva druhy polykarbonátových desek – plné a komůrkové neboli dutinkové. Dutinkový polykarbonát Lehke-krytiny je pevný, odolává nárazům i vlivům počasí. Skládá se z více desek, ty mohou být dvě ale obvykle je jich až sedm. Mezi jednotlivými stěnami desek se pak vytvářejí komůrky – dutinky a odtud také pochází jejich název. Plné polykarbonátové desky na první pohled připomínají tabulkové sklo a mohou být úplně čiré nebo v jiném provedení. Jsou také velmi odolné a s oběma druhy polykarbonátových desek se velmi snadno manipuluje.

Polykarbonátové desky se osvědčí všude tam, kde je potřeba vytvořit perfektní a odolné krytí nebo zastřešení.