Nechte svou fobii vyletět oknem

Home / Auto moto / Nechte svou fobii vyletět oknem

Ačkoli jsou statistiky zcela neomylné, existuje i přesto spousta lidí, která se právě tolik obávají létání, odborně se tato fobie nazývá pteromerhanofobie. Ale čeho se vlastně tito lidé bojí? Bojí se letadel nebo jen a pouze vlastního strachu? Nicméně pokud k této skupině také patříte, pokusíme se Vám poradit, jak všechny obavy zahodit nebo alespoň je trochu zmírnit na únosnou míru.
odbavení letadla

·         Zjistěte si o letadle co nejvíce

Letadlo jednoduše funguje na vzájemně propojených systémech. Takže i když jeden z nich selže, přichází na řadu spousta jemu zástupných, který převezme jeho funkci. Ještě se nestalo, že by za pád letadla mohla technická závada. Vždy jde o šňůru několika nešťastných náhod.
letadlo nad mraky

·         Nebojte se turbulencí
Spousta lidí má z turbulencí strach. To je ovšem opět způsobeno tím, že o nich nemáte dostatek informací. Turbulence v atmosféře je srovnatelná s drnem na trávníku. Je to sice nepříjemné, ale vůbec není nebezpečné. Ani turbulence ještě nikdy nezpůsobila vážnou nehodu. Je to běžný jev, který je přirozenou součástí létání. Letadla jsou vyrobeny tak, aby turbulencím odolávala, a piloti jsou na tyto otřesy vycvičeni.


·         Myslete pozitivně

Zkuste si po celou dobu letu představovat to, co budete dělat, až přistanete, kdo Vás bude na letišti čekat a kam povedou Vaše první kroky či první výlet? Jednoduše, zaměstnejte svůj mozek pozitivními myšlenkami a než se vzpamatujete, už budete i přistávat.

Věřte, Váš strach je ukrytý v hlavě, ale Vy máte tu zbraň, jak s ním pořádně bojovat. Jen ji musíte najít.
vojáci u letadla

Pokud i tak je Vaše fobie nepřekonatelná, pořád existují destinace, kam můžete na dovolenou vyrazit autobusem.  Ale musíte si uvědomit, že v autobuse strávíte o dost více času, než v letadle, tudíž je třeba vybrat ten správně pohodlný, abyste se celou dovolenou neléčili z nepříjemné cesty.