Nejčastější chyby při nákupu ojetého automobilu. Vyvarujte se jich!

Home / Auto moto / Nejčastější chyby při nákupu ojetého automobilu. Vyvarujte se jich!

Vyšší zájem o ojeté automobily není překvapující, však řada lidí potřebuje automobil, je pro ně mnohdy nepostradatelnou záležitostí. Nicméně zároveň ne každý disponuje potřebným finančním obnosem pro nákup nového automobilu. Ojetý vůz je tak dostupnější variantou.
auto s pruhy 
Pořízení ojetého vozu má své kladné stránky, ale také jisté nevýhody. Avšak v případě vyvarování se chyb a omylů lze nejen ušetřit čas i peníze. Výhodou pořízení ojetého vozu je bezpochyby nižší ztráta hodnoty během doby, kdy budete vlastníkem. V případě unáhlené koupě pak mezi nejčastější problém náleží, že budete potřebovat v brzké době servis a údržbu.
 
Preferování dieselového automobilu
 
Mnozí se domnívají, že se jedná o koupě auta, které se v tomto případě vyplatí. Jenže finanční úspory u čerpací stanice mohou být však mnohonásobně převýšeny investicí do případné opravy a nutnosti dát automobil do servisu. Při špatném výběru a zakoupení ojetého vozu, jenž má poruchový diesel, nelze očekávat finanční úsporu. Pokud se nejedná o pořízení automobilu v plánu jezdit desítky tisíce kilometrů ročně, je lepší na diesel zapomenout.
 
Automobil s méně najetými kilometry není vždy lepší alternativou!
 
Je velkým omylem se řídit dle toho, kolik má najeto kilometrů konkrétní ojetý vůz. Je sice logické, že automobil, který má najeto několik desítek tisíc kilometrů bude evidentně vykazovat menší opotřebení, než automobil vykazující na tachometru ujetých více jak sto tisíc kilometrů. Ale je třeba neopomenout fakt, že zde u nás je velmi populární stáčení tachometrů. Tudíž nelze tuto informaci považovat ani za směrodatnou. Mnohem více o stavu automobilu napoví interiér a celkový status.
 cadillac escalade
Pozor na emoce
 
Mnohdy se podlehne při výběru ojetého vozu designu, kdy si auto zamilujeme, podhlehneme emocím, i když auto má jisté nedostatky a viditelné známky volající po opravě. Zejména dbát zvýšenou opatrnost při pořízení ojetého sportovního vozidla. Je zde totiž zcela reálné, že záhy automobil zakoupený spíše na základě pocitové záležitosti, může vykazovat nedostatky, které si vyžádají brzkou návštěvu servisu a náklady s tím spojené, tak mnohonásobně převýší i vaše finanční možnosti.

2/5 - (1 vote)