Vzhůru podnikat

Home / Business / Vzhůru podnikat

S odchodem starého režimu, přichází spoustu možností jak si vydělat „sám na svoje triko“.
Lépe řečeno začít podnikat. Stále více mladých lidí začíná mít pocit, že pracovní zařazení a bezmyšlenkovitá produktivita práce na povel není něco co od svého života očekávají. Chtějí tvořit, budovat a hlavně se stát pány svého vlastního času.
 podnikatelé ve světě
Podnikat může opravdu každý, kdo má dobrý nápad a určitý základní kapitál, který často nemusí být astronomický. To už ovšem záleží na daném jedinci, jeho vizi a způsobu investice. Základní myšlenka podnikání je nakoupím levněji a prodám za vyšší cenu.
Nemusí se ale jednat pouze o prodej zboží, často se jedná také o poskytování služeb.
 
Také věk není rozhodujícím faktorem. Příkladů z praxe máme hned několik kdy například Thomas Suarez ve svých 12ti letech vyvinul a uvedl na trh aplikaci "Bustin Jeiber".
Jako další příklad může posloužit podnikatelka Karen Kelly, která si založila svou vlastní firmu  až po padesátce.  Tak vidíte ? Nikdy není pozdě začít, a to neplatí pouze u podnikání.
 
Zde jsou pro inspiraci 3 způsoby podnikání a přivýdělků které může provozovat kdokoliv z nás, klidně i v 5 hodin odpoledne, když se vrátí domů z práce.
 
1. Provoz internetového obchodu ( E-shop)
 
Je činnost, kterou může vykonávat i školák v 8 třídě základní školy. Celý trik je v tom, že nakoupíte zboží, přidáte si marži, produkty vystavíte a následně prodávate. Vaše práce tedy spočívá už jen v nákupu, balení, odesílání a také hlavně marketingu, kdy musíte lidem dát vědět, že něco prodáváte a kde vás najdou.
nová práce
 
2. Tvorba na zakázku
 
Zde je možností nespočet, záleží hlavně na vašich dovednostech a znalostech. Internetové portály sdružují lidi kteří vám za 5 dolarů nakreslí obrázek, upraví webové stránky nebo pouze upraví fotku. Zvládli by jste to také ? Proč se nestát součástí komunity a příjemně si vydělat ?
 
3. Coaching
 
Umíte zpívat, tancovat nebo vám jde herectví, ale živit se tím nemáte v plánu ? Co třeba to někoho naučit ? Ve svém okolí jistě najdete nadšence co vám zaplatí pár stovek za lekci, popřípadě to můžete dělat online jako tisíce dalších.
 
Na závěr bych rád dodal, že podnikat tedy může opravdu každý. Záleží hlavně na dobrém nápadu a určitém finančním zázemí.

5/5 - (1 vote)